Kocyk Mocyk – czy wystarczy go tylko znaleźć?

Każdy o tym wie, że rzeczy zwykłe z pozoru, przedmioty codziennego użytku mogą mieć niezwykłą moc. I do tego potrafią pomóc w każdej dziedzinie. Nie każdy za to wie, że ich moc tak naprawdę drzemie w nich samych.

I zapewne pamiętacie swoje talizmany, które w najważniejszych momentach dodawały siły czy wręcz przynosiły szczęście. Jak np. misiek Bartek, który wieczorem opowiadał wspaniałe historie, króliś Tuliś, który nie pozwalał, by w nocy zbliżyły się do łóżka wstrętne potwory i straszne koszmary, czy bransoletka, dzięki której w duszy panuje spokój.

Przyjaciele z Szepczącego Lasu również znaleźli niezwykły magiczny przedmiot. Kocyk Mocyk był jeden, a pomógł wyzwolić ogromne pokłady siły u każdego mieszkańca lasu. Dlatego każdy zapragnął go mieć przy sobie. Dzięki niemu Renifer szybciej biegał, Niedźwiedź miał więcej siły, a Kruk latał najszybciej na świecie. I jakie było ich zdziwienie, kiedy, w wyniku zagrożenia, okazało się, że wcale nie potrzebują kocyka, by zadziała się magia. Uświadomili sobie, że potrafią to wszystko bez użycia Kocyka Mocyka.

Jedynie Tappi próbował odnaleźć prawowitego właściciela tego niezwykłego przedmiotu.

Każdy czasem potrzebuje takiego Kocyka Mocyka, który wyzwoli uśpione pokłady energii, dokona niezwykłego, a przede wszystkim wzmocni wiarę w siebie.

 

 

lena

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.