Opowiedz mi historię – nasze story cubes

Kiedy powstają najciekawsze historie? Kiedy telewizor jest wyłączony, kiedy nie ma telefonu po ręką, a najlepiej, kiedy nie ma światła. Wtedy fantazja ma swoje pole do popisu. Opowiadamy wymyślone historie, mamy swoje gry słowne czy opowieści nieznanej treści powstające z cieni. Tworzą się one niemalże samoistnie. Wtedy wszystko jest możliwe. 

A kiedy jest światło, kiedy mamy pod ręką „przeszkadzacze”? Od jakiegoś czasu wychodzą nam opowiadania stworzone na podstawie kolorowych kartoników.

opowiadania z obrazków, kartoniki z obrazkami

opowiadania z obrazków, kartoniki z obrazkami

Niektóre wydrukowałam, inne postanowiliśmy sami zrobić. Nawet najstarszy syn się do nas przyłączył. 
Zasada była prosta: każdy ma swoją kostkę i rzuca nią. Następnie tworzymy wspólną historię. Każdy mówi po jednym zdaniu związanym z wybranym obrazkiem, w taki sposób, aby był spójny ze zdaniem wypowiedzianym przez poprzednika, aż powstanie jedna opowieść.

opowiadania z obrazków, kartoniki z obrazkami

opowiadania z obrazków, kartoniki z obrazkami

Początkowo faktycznie powstawały opowiadania,w których każdy mówił po jednym zdaniu. Potem poszerzaliśmy swoje wypowiedzi.
Gdy zakończyliśmy grę, córka sama rzucała kostkami i opowiadała sobie historyjkę. 
Każdy wymyśla, ile chce, każdy mówi, co chce, najważniejsze, by było spójne i zgodne z wyrzuconym obrazkiem. Dlatego pirat mógł mieszkać w pięknym domku przy lesie, a dziewczynka i chłopczyk wzięli udział w rajdzie, gdy właśnie wybuchł wulkan…
Kartoniki wydrukowałam ze strony    lalelilolustudios

lena

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.