Wieczór z książką. Emily Giffin „Wszystko, czego pragnęliśmy”.

Pragnienia są wpisane w ludzkie istnienie i zależne są od priorytetów, którymi człowiek się kieruje. 

Dla Niny Bowning jest to dobro jej syna i stworzenie przytulnego, a przede wszystkim bezpiecznego domu. Nina nigdy nie wyjawiła nikomu swojego sekretu z przeszłości. Zakochana w Kirku, pozwoliła kierować mu jej własnym życiem. Wiedziała też, że zawsze będzie odstawać od elitarnej grupy, w której obracał się jej mąż, ponieważ nie wywodziła się z zamożnej rodziny. Kłamstwo Fincha – jej syna oraz wszystkie konsekwencje jego zachowań powoli otwierają jej oczy na rzeczywistość. 


Dla Toma Volpe’a jest to również dobro, ale jego córki. Pragnie wpoić jej wartości, którymi sam się kieruje. Odrzucony przez żonę, która jednocześnie zostawiła także córkę, również próbuje stworzyć rodzinny dom. Doświadczony przez życie staje się samotnikiem. 


Lyla to mądra i inteligentna dziewczyna. Dzięki stypendium naukowym uczy się w prywatnej szkole Windsor. Zna swoje możliwości, wie również, że nigdy nie będzie należała do grupy dzieciaków z zamożnych rodzin. Mimo to jej pragnieniem jest bliższa znajomość Finchem, który podoba jej się od samego początku. Dziewczyna, mimo obaw ojca, potrafi zawalczyć o siebie, nie krzywdząc przy tym innych. Udowadnia tym sobie i jemu, że nie zboczy z raz obranej drogi. 

Finch jest jedynym synem Niny i Kirka. Choć Ninie wydaje się, że wpaja mu właściwe wartości, to pieniądz i zachowanie ojca burzy jej koncepcję. Finch od samego początku ma to, co chce. Każda zachcianka jest spełniania, bez względu na cenę. Nina myślała, że wychowała wrażliwego człowieka. Nie wiedziała, jak bardzo się pomyliła. Jednakże nie kryje swojego syna, nie próbuje zatuszować jego postępków, tylko dąży do prawdy. Wbrew pozorom staje po stronie Lyli. 
Powieść została opowiedziana trzema głosami. Czytelnik poznaje świat widziany oczami Niny, Toma oraz Lyli. Można w ten sposób dotrzeć do ich myśli i spostrzeżeń. Wydarzenia w spójny sposób przechodzą między jedną postacią a następną. 

Historia o sile hejtu i zdjęć robionych telefonem, a następnie rozpowszechnianych. A także o poszukiwaniu siebie i własnej drogi życiowej. O tym, jak bogactwo potrafi zniszczyć człowieka. O błędach młodości.


lena

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.